Szkolne Koła Caritas

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mt 25,40)

5 czerwca 2006 roku powołane zostało Szkolne Koło Caritas w Jodłówce. Było to pierwsze Szkolne Koło w diecezji. W skład weszło 42 uczniów od kl. III do VI. Opiekunem został p. mgr Inż. Ireneusz Czesak, asystentem kościelnym ks. mgr Sylwester Dziedzic.

Rok później, 11 czerwca 2007 roku podobne Koło powstało w PSP w Rzezawie. Opiekunem została p. mgr Agata Jonik, asystentem kościelnym także ks. Sylwester. Do SKC należało ok. 50 uczniów.

Od roku 2008 asystentem kościelnym jest ks. mgr Mateusz Nowak. SKC włącza się aktywnie w różne akcje charytatywne współpracując z Parafialnym Oddziałem Caritas. Przyjęcie nowych wolontariuszy ma miejsce w czerwcu , w czasie szkolnej uroczystości z okazji św. Jadwigi Królowej. Dzieci otrzymują legitymacje SKC i posługują się logo Caritas.

Obecnie w Rzezawie do SKC należy 43 dzieci z kl. V i VI. Z klas IV-tych zgłosiło się 25. Będą przyjęte do Koła w czerwcu przyszłego roku. W Jodłówce w SKC jest obecnie 18 dzieci , przygotowuje się jeszcze 8.