Rycerstwo Niepokalanej

Założone w lutym 1993 r. przez diecezjalnego moderatora p. Leszka Jaworskiego z Tarnowa. Wpisało się wtedy ok. 1.200 osób. Potem w ciągu kolejnych lat /1998 i następnych/ lista się powiększała. Osiągnęła nawet prawie 1.800 parafian. Rycerstwem przez długie lata opiekowała się p.&mbsp;Maria Błąkała. Przez wiele lat spotkania modlitewne były w kościele, raz w miesiącu, najczęściej w środę.

Od roku 2003 modlitewne spotkania Rycerstwa zostały złączone z grupą Radia Maryja i odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca w sali katechetycznej. Rycerstwo Niepokalanej i Rodzina Radia Maryja były szczególnie aktywne pod przewodnictwem p. Marii Błąkała. Urządzała wiele pielgrzymek do sanktuariów i miejsc świętych. Była inicjatorką spotkań z różnymi ciekawymi ludźmi, urządzała wieczornice i akademie patriotyczne. Dbała, aby raz w miesiącu była odprawiana Msza św. za Kościół, Ojca św. Ojczyznę, kapłanów, Rodzinę Radia Maryja i czcicieli Bożej Rodzicielki. Ta tradycja trwa nadal. Spotkania modlitewne w sali katechetycznej gromadzą obecnie kilkanaście najbardziej wytrwałych sympatyków.

Opiekunem duchowym tej grupy jest ks. Mateusz Nowak.