Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

W roku 1996 w Tarnowie odbył się I Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci. Do PDMD należało wtedy ok. 180 dzieci z Jodłówki i Rzezawy. W Kongresie wzięło udział ok. 1996 dzieci. Udali się do Tarnowa pociągiem pod opieką ks. Wojciecha Sroki i ks. Piotra Kluka.

W Tygodniu Misyjnym dzieci prowadziły w kościele różaniec w intencji misji i ofiarowały swoje oszczędności dla rówieśników na misjach. Kolejni księża wikariusze opiekowali się dziećmi i zapalali je do pomocy misjom.

Do PDMD przyjmowane są już dzieci klas drugich w tzw. "Białym Tygodniu". Corocznie w Tygodniu Misyjnym przypomina się im o obowiązkach wynikających z przynależności do Misyjnego Dzieła.

Szczególny wpływ na działalność misyjną dzieci miał ks. Sylwester Dziedzic. Mobilizował do zbierania okularów dla ludności Afryki i do zbierania znaczków, które wysyłali do Księży Werbistów do Pieniężna. Była to znacząca pomoc. 7 czerwca 2008 r. dzieci z PDMD wraz z kolędnikami misyjnymi wzięły udział w Kongresie Misyjnym w Łagiewnikach. Wyjazd zorganizował ks. Sylwester. Obecnie PDMD opiekuje się ks. Mateusz Nowak kontynuując dzieło poprzedników.