Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

KSM:

Grupa młodzieżowa istniała od wielu lat. W 1997 r., kiedy w Tarnowie odbywało się Forum Młodzieży, byli tam przedstawiciele naszej parafii. Kiedy w roku 1999 opiekę nad młodzieżą objął ks. Dariusz Buras tutejsze KSM było bardzo prężne. Warto zaznaczyć, że w tym właśnie roku KSM zdobyło szereg dyplomów :

1. za I miejsce w eliminacjach II Edycji Siatkarsko-Koszykarskiej Ligii KSM Diecezji Tarnowskiej,

2. Dyplom za zdobycie 2 miejsca w finale koszykówki III Edycji Siatkarsko-Koszykarskiej Ligii KSM Diecezji Tarnowskiej,

3. Dyplom za udział w finale III Edycji Siatkarsko-Koszykarskiej Ligii Diecezji Tarnowskiej.

Podobne sukcesy KSM w Rzezawie odnosiło w roku 2000: 1. Dyplom za zajęcie III miejsca w eliminacjach IV Edycji KSM Diecezji Tarnowskiej w siatkówce â?? Tuchów 4.VI.2000 r.

2. Dyplom za udział w finale IV Edycji Siatkarsko- Koszykarskiej Ligii KSM Diecezji Tarnowskiej â?? Bochnia , czerwiec 2000.

3. Dyplom za zdobycie II miejsca w finale koszykówki IV Edycji Siatkarsko-Koszykarskiej Ligii KSM Diecezji Tarnowskiej -Bochnia, czerwiec 2000.

4. Dyplom za zajęcie I miejsca w eliminacjach IV Edycji Ligii KSM Diecezji Tarnowskiej w koszykówce - Tuchów 4.VI.2000.

W 2000 roki ks. Dariusz Buras zorganizował turnus wypoczynkowy w Zakopanem dla KSM.

Po odejściu ks. Dariusza zaznaczył się regres udziału młodzieży w grupach. Jednak po kilkumiesięcznym zastoju, znowu kilkanaście osób przychodziło na piątkowe spotkania modlitewne w kościele i formacyjne w Domu Parafialnym. Grupą młodzieżową opiekował się ks. Artur Miłoś.

Od roku 2006 praca z młodzieżą została powierzona ks. Józefowi Mirek.

Obecnie w spotkaniach KSM uczestniczy około 24 osób.

Grupa spotyka się w każdy piątek o godzinie 20.00 (w czasie zimowym o 19.00). Większość grupy stanowią uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzezawie, oraz jego absolwenci. W czasie spotkań, oprócz rozważania Pisma Świętego, omawiane są różne tematy i problemy, z którymi młodzi spotykają się na co dzień. Raz w miesiącu (zazwyczaj trzeci piątek miesiąca) organizowane są czuwania modlitewne w kościele. Celem tych spotkań jest pogłębienie wiary, a nade wszystko więzi z Chrystusem. Grupa stara się aktywnie uczestniczyć w życiu parafii. Zawsze służy pomocą w świątecznym dekorowaniu kościoła, tradycyjnie przygotowuje ołtarz na uroczystość Bożego Ciała, wzbogaca liturgię Mszy Świętych "szczególnie młodzieżowych" czytaniem oraz śpiewem. W tym roku młodzież przygotowała inscenizowaną Drogę Krzyżową na Wielki Piątek oraz Jasełka na Boże Narodzenie.

W 2007 r. w czasie wakacji młodzież KSM-u wyjechała na oazę do Jaworek k. Szczawnicy. W czerwcu 2009 r. część grupy uczestniczyła w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych w Lednicy, a w czasie wakacji 21 osób wzięło udział w XXII Saletyńskim Spotkaniu Młodych w Dębowcu k. Jasła (29 czerwca - 4 lipca). Wspólne wyjazdy, pielgrzymki, a także organizowane ogniska i zabawy służą pogłębieniu wiary i jedności grupy. To radośni, młodzi ludzie, których łączy mocna więź ze sobą, a przede wszystkim z Chrystusem.

Zapraszamy - dołącz do nas.