Dziewczęca Służba Maryjna

Organizacyjne spotkanie odbyło się 5.X.1986 roku. Zgłosiło się ok. 50 dziewcząt. Inicjatorką i pierwszą moderatorką była s. Genowefa Ślaga. 7 grudnia 1986 dziewczęta te zostały uroczyście przyjęte do DSM. Duchową opiekę nad DSM sprawowali księża wikariusze. Siostra Genowefa prowadziła DSM do roku 1988. Po jej odejściu siostry Genowefy opiekę nad dziewczętami na krótko przyjęła kolejna siostra. A po jej odejściu siostry nie podjęły tego zadania, dlatego opiekunami byli księża wikariusze.

Przez kilka lat opiekę nad DSM sprawowała Elżbieta Lekka z Jodłówki. Potem dziewczętami zaopiekowała się p. Małgorzata Zuzia. Wspaniale prowadziła dziewczęta do roku 2009. DSM miała swoją Kronikę, z której można było się powiedzieć o ich aktywności, zadaniach, wycieczkach i różnych imprezach. Urządzały Jasełka, brały udział w procesjach fatimskich, uroczystościach parafialnych. Chętnie też korzystały z wakacyjnych oaz. We wrześniu 2008 roku z grupą dziewcząt DSM spotkał się goszczący w Rzezawie ks. Arcybiskup Henryk Nowacki, Nuncjusz w Nikaragui. Spotkanie to zostało udokumentowane na zdjęciach, które otrzymały uczestniczki tego spotkania.

Kilka lat temu ze względów praktycznych nastąpił podział na 2 grupy - jedna ma spotkania w Jodłówce, duga w Rzezawie. Grupą "Jodłowską" przez kilka lat opiekowała się Karolina Zięba a po niej Karolina Marek. Rzezawie od roku 2009 przewodnictwo objęła Patrycja Bielak. Od 2008 roku opiekę duchową nad jedną i dugą grupą przejął ks. Mateusz Nowak.

Obecnie do DSM należy ok. 30 dziewcząt. Każdego roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ma miejsce obrzęd przyjęcia nowych dziewcząt do DSM.

Spotkania są co tydzień w soboty o godz. 10.00 w Rzezawie i o 12.00 w Jodłówce.